%d9%86%d9%88%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d9%87%d9%86-%d8%a8%d8%b1-%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d9%85%d8%b3%da%a9%d9%86

نوسان آهن بر قیمت مسکن

نوسان آهن بر قیمت مسکن

حال در سال جدید شیوع ویروس کرونا در دنیا و تاثیر آن بر بازار ساخت وساز و به دنبال آن محصولات فولادی مورد توجه قرار گرفته است.

بدون تردید نمی توان منکر اثرات این بیماری بر ۲بازار یادشده بود, به ویژه که در یک ماه اخیر از فعالیت های ساخت وساز در کشور کاسته شده و انتظار می رود حجم فعالیت های عمرانی نیز تا پایان سال در کشور کاهش یابد.

با این وجود برخی فعالان بازار محصولات فولادی اعتقاد دارند نباید انتظار کاهش نرخ محصولات فولادی ساختمانی و مسکن را داشته باشیم, به ویژه که در پی افزایش نرخ ارز در یک ماه اخیر و احتمال تداوم این روند صعودی, نرخ در بازار مسکن چندان از رونق نمی افتد. بر همین اساس نرخ محصولات فولادی تا ۶ماه آینده صعودی اما با شیب بسیار ملایم, پیش بینی می شود.

بازار فروش محصولات فولادی ساختمانی امسال با ریسک های متعددی روبه رو شده که از مهم ترین آنها می توان به نبود افق روشن سرمایه گذاری در بخش ساخت وساز به ویژه پس از همه گیری ویروس کرونا اشاره کرد.

در همین حال صدور شیوه نامه های مختلف و تغییر مداوم قوانین, بی ثباتی نرخ ارز و تغییرات مدیریتی که در کشور به وجود می آید, موجب می شود بسیاری از صاحبان سرمایه عقب بنشینند و منتظر بمانند.

در چنین شرایطی خریداران محتاط تر از قبل عمل می کنند و همین موضوع نیز از رونق برخی صنایع همچون ساخت وساز کاسته است. به علاوه آنکه در موقعیت کنونی دولت و شهرداری ها بیشتر با کمبود نقدینگی روبه رو هستند, در چنین شرایطی از هزینه های زیرساختی در کشور کاسته می شود.

علاوه بر این, بسیاری از سرمایه گذاران در طرح های توسعه ای و پروژه های خود, با احتیاط بیشتری گام برمی دارند. همین موضوع منجربه کاهش حجم تقاضای محصولات فولادی خواهد شد. حال برای بررسی بازار محصولات فولاد ساختمانی و تاثیر آن بر نرخ مسکن با فعالان این صنعت گفت وگو کرده ایم.

No Tags

Relatest posts

عرضه شمش فولادی در بورس کالا
میرعامل ذوب آهن قیمت دستوری را به نفع مصرف کننده نمی داند
استخراج و صادرات سنگ آهن

Leave Comments

call